Wysyłka w 24h | Codziennie nowe promocje | Wsparcie merytoryczne
Strona główna » Blog modelarski » Poznaj historię sklepu modelarskiego Gam Model.

Poznaj historię sklepu modelarskiego Gam Model.

Data dodania: 05-03-2019

alt
 

"[...]Pierwsze kabiny szybowców wygrzewaliśmy w domowym piekarniku." - Przez ostatnie 50 lat modelarstwo zmieniało się, ewoluowało, a my razem z nim - poznaj naszą historię.Sklep modelarski GamModel.pl - Jak to się zaczęło? Poznaj naszą historię, poznaj nas jako modelarzy, jako pasjonatów - jako GAM Model Hobby.


Przez ostatnie 50 lat modelarstwo zmieniało się, ewoluowało, a my razem z nim. Przez te wszystkie lata mieliśmy okazję testować nasze modele rc, szybowce i rzutki, opierając się o nowe techniki budowy, nowe materiały i technologie, dzięki czemu konstrukcje, które oferujemy jako producent, nabrały na pewnego rodzaju uniwersalności. Cofnijmy się jednak na chwilę w tamte lata, opowiem Ci historię rodzinnej firmy modelarskiej, jak to się zaczęło i czym dla nas jest GamModel
 

Każda marka ma swój początek, nasza rozpoczęła swoje działanie w 2014 roku, pasja do modelarstwa i chęć dzielenia się nią pozwoliły zbudować internetowy sklep modelarski Gammodel.pl. Ale nie od razu Rzym zbudowano, początki naszego hobby do modelarstwa sięgają jednak znacznie dalej wstecz, do naszego dzieciństwa, do lat, kiedy modele samolotów, te proste, jak i te RC, budowało się tylko z tego, co udało się wystrugać samemu, głównie ze sklejki i sosny. Wytrzymałe i bardzo lekkie materiały z włókna węglowego były na ten moment zarezerwowane tylko dla Panów w białych fartuchach w NASA. Co dla nas ważne, w tych latach, latach naszego dzieciństwa, Pan Wiesław Schier opublikował już wiele wersji legendarnego dziś modelu Wicherek RC, co później stało się kluczowe dla nas jako producenta modeli rc.
 

Ze świecą było szukać sklepów modelarskich, tych stacjonarnych oczywiście, bo o internecie nikt jeszcze nie słyszał, żeby było śmieszniej, w 1980 roku mało kto w ogóle komputer na oczy widział. To były chwile, które sprzyjały rozwojowi modelarstwa w Polsce, modelarnie i koła zainteresowań w szkołach i domach kultury wyrastały jedna po drugiej, każdy zainteresowany mógł się zapisać, a było warto, ocena w szkole z techniki szybowała do góry jak nasze pierwsze modele samolotów - miłość do modelarstwa rosła i rosła.
 

Lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte były dla nas przełomowe, domowe sklejanie modeli przeniosło się do modelarni, hobby przekształciło się w sport, a rekordy lotów wpisywane do zeszytu zmieniły się w medale i trofea, to był dla naszego hobby bardzo dynamiczny czas. Połowa lat dziewięćdziesiątych to nasza wielka chwila - otwieramy stacjonarny sklep modelarski! ISKRA, pod takim szyldem na terenie Stalowej Woli można było zaopatrzyć się we wszelki sprzęt i akcesoria, niezbędne do budowy modeli latających. Setki godzin nad deską kreślarską, ręcznie rysowane plany modelarskie, ręcznie rysowane etykiety na opakowania i wisienka na torcie - kabiny pilotów wykonane z pleksi, wygrzewane w piekarniku we własnym domu, na wykonanej przez siebie sosnowej formie. Dziś jest to nie do wyobrażenia.

Nie udało się, po kilku latach byliśmy zmuszeni zakończyć działalność i funkcjonowanie stacjonarnego sklepu, wpłynęło na to wiele czynników, nie wszystkie zależne od nas - jesteśmy mądrzejsi o te ważne doświadczenia i wiele wniosków wyciągniętych z tamtych lat prowadzi nas dzisiaj w podejmowaniu dobrych decyzji, również tych biznesowych.

Rozwijamy się, jest rok 1992, otrzymaliśmy licencję sportową modelarstwa lotniczego, a cztery lata później w roku 1996 uzyskaliśmy tytuł sędziego sportowego modelarstwa lotniczego i kosmicznego na licencji nadanej przez Aeroklub Stalowa wola.

Czas rozłożyć wielkie skrzydła, rok 2013 to dla nas oficjalne rozpoczęcie pracy nad internetowym sklepem modelarskim gammodel.pl. Mamy duże wymagania wobec siebie, ustaliliśmy wiele celów, które sukcesywnie realizujemy. Budujemy miejsce przyjazne modelarzom, chcemy by Gammodel był zawsze w zasięgu ręki, dlatego od samego początku wdrażamy najnowsze technologie w funkcjonowanie naszego systemu, pracujemy nad tym, by być gotowym na to, co ciągle przed nami.


Od samego początku działania sklepu, od 2014 roku nieustannie pracujemy nad rozwojem, poszerzamy asortyment wdrażając nowe zestawy modeli do sklejania, jak i do składania, takie jak nasz autorski model Wicherek RC, Wilga, szybowce i wiele innych - również do walk powietrznych ESA/EPA. Inwestujemy w akcesoria, radia do zdalnego sterowania i stale ulepszamy usługi, dzięki czemu dziś jesteśmy ekspertami w branży modelarskiej. Jesteśmy producentem płyt XPS w wymiarach stosowanych w modelarstwie, zestawów modeli zarówno dla najmłodszych, jak i dla zaawansowanych modelarzy.

Sklep GAM Model Hobby tworzy dziś wiele produktów, inteligentnie dobranych, tak by do każdego modelu klient mógł łatwo dobrać dodatkowe akcesoria. W ofercie posiadamy sprzęt najbardziej znanych producentów takich jak Redox, TowePRO, Dualsky, Racer Star, Emax, Simonk, Brainergy, Genis Ace.

Słuchamy naszych klientów, odpowiadamy na wszystkie wiadomości, doradzamy i jeżeli to słuszne - również odradzamy. Służymy doświadczeniem każdemu naszemu klientowi, wspieramy projekty “Młodzi modelarze-lotnicy na Start”. Od początku również dążymy do realizacji marzeń najmłodszych modelarzy pragnących rozpocząć przygodę z tym wspaniałym hobby, wspierając marzenia również i tych dzieci w przedszkolach których nie stać na rozwój w tym kierunku.

Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy B2B. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Zespół GamModel.pl
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog modelarski

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu